Beşiktaş’ta istifa

Beşiktaş’ta sürpriz istifa

Beşiktaş Kulübü yönetimi, son günlerde yaşanan olayları masaya yatırmak ve özellikle Orduspor maçında protokol tribünündeki kavgayı birinci gündem maddesi yaparak toplandı.

Yapılan toplantının ardından Beşiktaş Futbol Komitesi Başkanı Tamer Kıran‘ın istifa ettiği açıklandı. Bugünkü toplantıda, Beşiktaş’ın evinde Orduspor’la oynadığı maçın ardından İnönü Stadı numaralı tribününde yaşanan olaylar tartışıldı. Hatırlanacağı üzere yaşanan olayda 4 takım elbiseli kişi protokol tribününden numaralı tribüne geçerek ellerindeki demir çubuklarla bazı taraftarlara saldırmıştı. Olayların ardından bu saldırganların yönetici Tamer Kıran’ın adamı olduğu iddia edilmişti. Gelişmeler nedeniyle toplantıda başkan Fikret Orman’ın, Tamer Kıran’dan istifa etmesini istediği öğrenildi.

Tamer Kıran, istifasının ardından yazılı bir açıklama yaptı. İşte Tamer Kıran’ın açıklaması:

“Orduspor maçı sonrasında numaralı tribünde meydana gelen ve bir taraftarımızın darp edilmesiyle sonuçlanan vahim olayla ilgili derin bir üzüntü içerisindeyim. Olaya karıştığı iddia edilen kişinin dolaylı olarak benim misafir listemden tribüne girdiği doğrudur. Ancak esefle kınadığım ve beni derinden yaralayan bu olayın gerçekleşme şekliyle ilgili herhangi bir dahlimin olduğuna ve hatta daha da ileri gidilerek korumam olduğuna, kendine talimat verdiğime dair beni derinden üzen ve sarsan iddialar kesinlikle asılsızdır.”

* “Göreve geldiğim günden bu yana, Beşiktaş’ın bir değerler sistemi üzerinden yeniden şanına yakışır bir yapılanmaya kavuşması için içten bir çabayla aralıksız çalışan bir isim olarak, bu olayı benimsemem asla mümkün değildir.”

* “BJK Futbol Komitesi Başkanı Tamer Kıran bir yana, hangi aklı selim insan, binlerce insanın bulunduğu bir ortamda, basının gözü önünde, hangi gerekçeyle, böyle bir şeye tevessül eder, kendi taraftarına saldırtır?.. Bir Futbol Komitesi Başkanı düşünün ki değerlerden, yönetim felsefesinden, kurumsallıktan ve Fair – Play’den bahsedecek ve futbolun ana aktörü, en büyük destekçisi seyircisine bir saldırı planlayacak?”

* “Bunu akıl, mantık ve vicdan ile bağdaştırmak mümkün müdür? Bir yönetici, böyle bir şeyi, hangi gerekçeyle yaptırır, bunu aklı selim değerlendiren herkesin takdir ve vicdanına bırakıyorum.”

* “Buna rağmen, bulunduğum mevkii ve bugüne kadar sergilediğim yöneticilik anlayışı gereği, olayla ilgili hiç bir sorumluluğum olmamasına rağmen, ilk günden beri savunduğum, Beşiktaş duruş ve değerlerinin yaşatılması, gelişerek hayat bulması adına, Futbol Komitesi Başkanlığı ve BJK Yönetim Kurulu üyeliği görevlerimden istifa ediyorum.”

* “‘Önce taraftarım’ diye söze başladığım bu çatı altında, Allah nasip etti yönetici olma onuruna da eriştim. Beşiktaşımızda görev yaptığım yaklaşık 13 aylık sürede, eksikleriyle doğrularıyla ama tüm gönlümle verdiğim hizmette, geldiğim noktaya; tribünlere geri dönerken, benden yana varsa bir hakkım, helal ediyorum. Bu süreçte elbirliğiyle, gönül birliğiyle omuz omuza ter döktüğümüz, futbolcularımız, hocalarımız, çalışma arkadaşlarımız, yönetimimiz ve taraftarımızdan helallik diliyorum.”

Kaynak: cumhuriyet.com.tr

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s